Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

OSTATNIE MIEJSCA NA FESTIWALOWE WARSZTATY

Zdjęcie ilustracyjne

Podczas 22. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Wydział Sztuk Pięknych proponuje 14 wydarzeń, z opisami których można zapoznać się TU. Na dwa z nich mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!

1. Poznaj cyjanotypię na warsztatach "OTWÓRZ OCZY"!
Zapraszamy na Wydział Sztuk Pięknych UMK w poniedziałek 22.04 w godz. 10.00-12.30 uczniów kl. IV-VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich. Obowiązują zapisy przez system: https://www.festiwal.torun.pl/imprezy/386.

Zadaniem uczestników będzie stworzenie kompozycji w formie pocztówki (10x15cm), wykonanej w technice cyjanotypii. Zajęcia zostaną podzielone na kilka etapów, w których to uczestnicy kolejno: dowiedzą się, czym jest technika druku słonecznego, jak powstaje, w jaki sposób należy układać kompozycje w cyjanotypii. Po stworzeniu indywidualnych pocztówek uczestnicy zapoznają się z procesem wykonywania odbitki. Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa w przestrzeni Katedry Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych, na której zostaną zaprezentowane stworzone prace. Opiekun z Katedry Projektowania Graficznego - dr Piotr Florianowicz, oraz Julia Śmigelska, Michalina Maniszewska, Sandra Francuzik.

------------------------------

2. Zapraszamy do pracowni malarskiej! Ostatnie miejsca na warsztat "MALOWANIE MUZYKI"!

Zapraszamy w poniedziałek 22.04 w godz. 10.00-14.00 uczniów starszych klas szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich. Obowiązują zapisy przez system: https://www.festiwal.torun.pl/imprezy/381.
Za pomocą różnych technik malarskich i spoza warsztatu malarskiego (collage, malarstwo materii) uczestnicy warsztatu będą szukać możliwości przeniesienia nastroju utworów, dźwięków na kolor, światło lub fakturę. Utwory będą inspirować różnymi muzycznymi nastrojami. Bardzo ważna będzie przestrzeń w obrazie, wielowarstwowość, która jest zawsze obecna w muzyce. Można to też nazwać eksperymentem twórczym i zadać pytanie, czy jest możliwe, by przenieść muzykę na obraz? Studenci Koła Naukowego "Kobaltowy Kaktus" z Katedry Malarstwa wraz z opiekunem dr Justyną Grzebieniowską-Wolską będą zachęcać do spróbowania sił na różnych formatach i na różnych podłożach, aby wyraz artystyczny powstałych dzieł był jak najbardziej oryginalny.

pozostałe wiadomości