REKORDOWA LICZBA MINISTERIALNYCH STYPENDYSTÓW Z WSZP

źródło grafiki: https://twitter.com/MNiSW_GOV__PL

Prace i fotografie laureatek. W rzędach od góry: Kornelia Borowska-Beszta, Maja Stawicka-Pipowska, Sandra Francuzik.

Przyznane zostały stypendia ministra nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Aż sześć z nich trafiło do studentów Wydziału Sztuk Pięknych. To najlepszy wynik na naszym Uniwersytecie (w sumie studenci UMK otrzymali 24 stypendia). Nagrodzeni zostali: Kornelia Borowska-Beszta (grafika), Agata Burnat (grafika), Sandra Francuzik (grafika), Maja Stawicka-Pipowska (grafika), Julia Śmigelska (grafika), Marcin Mirror Molendowski (sztuka mediów i edukacja wizualna). Jesteśmy dumni! Pełna lista laureatów z UMK dostępna jest TU.

Przy przyznawaniu stypendiów obowiązywała zasada równego traktowania dyscyplin naukowych i artystycznych. Studenci konkurowali o stypendia w danej dyscyplinie naukowej lub artystycznej, a stypendia przyznawane były w oparciu o przynależność dyscyplin do dziedzin nauki. Ważne podkreślenia jest także to, że zgodnie z wytycznymi, w danej dyscyplinie naukowej lub artystycznej rekomenduje się przyznanie nie więcej niż 18 stypendiów. 6 stypendiów z puli 18 w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki trafiło do studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK!

W całej Polsce, spośród 1048 zgłoszeń, nagrodzono 386 studentów i studentek, w tym 24 z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. To III lokata wśród uczelni wyższych - większą liczbę stypendiów przyznano jedynie osobom studiującym na Uniwersytecie Warszawskim (49) i Uniwersytecie Jagiellońskim (37). Stypendium ministra jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 000 zł. Zapraszamy do śledzenia informacji o naborze do kolejnych edycji, we wrześniu każdego roku.

Prace i fotografie laureatów. W rzędach od góry: Julia Śmigelska, Agata Burnat, Marcin Mirror Molendowski.