"BONANZA" DAWIDA ŁAWICKIEGO W PŁOŃSKU

8 marca 2024 r. zapraszamy na wernisaż wystawy Dawida Ławickiego "Bonanza" do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00. Miejsce: Sala Wystawiennicza MCK, ul. Płocka 50, Płońsk. Wystawa potrwa do 21 kwietnia 2024 r.

Na wystawie zobaczymy prace powstałe w technice drzeworytu langowego. Oprawę muzyczną wernisażu zapewni Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku. O wydarzeniu: https://www.facebook.com/photo/?fbid=731826322369007&set=a.508146291403679.

O autorze. Dawid Andrzej Ławicki (ur.1996r. w Płocku). Ukończył I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, specjalność reklama wizualna, w pracowni mgr Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej 2012-2016. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunku Grafika, specjalność Grafika warsztatowa. Dyplom drzeworytniczy pod tytułem ”Przednówek” zrealizował i obronił w pracowni wypukłodruku u prof. Marka Basiula w 2021 roku. Obecnie jest na studiach doktorskich w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych na UMK w Toruniu i zgłębia problem badawczy „Obraz graficzny o cechach druku wklęsłego i wypukłego uzyskany z jednej matrycy – problem technologiczny, formalny i artystyczny.” Tworzy głównie w technice drzeworytu, ale także eksperymentuje z technikami takimi jak wklęsłodruk, kolografia, linoryt i mokulito. Zajmuje się także fotografią otworkową i malarstwem. Uczestniczył w ponad 40 wystawach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zdobywca stypendium Prezydenta Torunia oraz stypendium Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskał wyróżnienie za dyplom magisterski oraz Wyróżnienie Honorowe Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na II Edycji Konkursu Sztuki Nowe Sytuacje „Kontrasty”. Zdobył III miejsce w Konkursie Plastycznym „Inspiracje” organizowanym przez Fundacja Sztuki Współczesnej „Paleta”.