POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z CENTRUM KULTURY DWÓR ARTUSA

W lutym 2024 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy Wydziału Sztuk Pięknych z Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Strony zadeklarowały zamiar współpracy między innymi przy organizacji wystaw, festiwali, spotkań popularyzujących wiedzę i sztukę, projekcji filmowych, praktyk studenckich. Szczególną przestrzenią wspólnych działań będzie nowo otwarta Galeria Artus.

Dwór Artusa to jedna z najbardziej prestiżowych i najstarszych miejskich instytucji kultury, która realizuje rocznie ponad dwieście wydarzeń. Znajdują się wśród nich autorskie festiwale tematyczne, wystawy, warsztaty edukacyjne, pokazy filmowe i spotkania. Od 2020 r. w skład Dworu Artusa wchodzą również filie dotychczasowych Domów Muz, znajdujące się przy ul. Podmurnej, Poznańskiej oraz Okólnej.

Na załączonych zdjęciach Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK podpisuje porozumienie z Zarządcą Centrum Kultury Dwór Artusa - panią Dorotą Płoską-Grzybowską.