M. WACHOWIAK LAUREATEM KONKURSU IDUB "MOBILNOŚĆ DLA PRACOWNIKÓW"

Paleta Jerzego Dudy Gracza w pracowni artysty, fot. Mirosław Wachowiak (dzięki uprzejmości rodziny artysty)

Dr hab. Mirosław Wachowiak, prof. UMK został laureatem konkursu organizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza – Mobilność dla Pracowników. Gratulujemy!

W 2024 r. laureat odbędzie miesięczny staż na Uniwersytecie Świętego Tomasza w Manili w College of Science, Research Center for the Natural Sciences w laboratorium profesor Karen Santiago. Wyjazd obejmie część badawczą skupioną na identyfikacji syntetycznych barwników organicznych pobranych z palet Jerzego Dudy Gracza z włączeniem metod chromatograficznych, natomiast w ramach części dydaktycznej dr hab. Mirosław Wachowiak przeprowadzi cykl wykładów na temat materialnej historii koloru w kulturze europejskiej.

Konkurs Mobilność dla Pracowników IDUB skierowany jest m.in. do doświadczonych pracowników wyjeżdżających do ośrodków zagranicznych. Ocenę merytoryczną zgłoszeń konkursowych wykonują rady naukowe dziedzin nauki. W 7. edycji Konkursu Mobilności wyłoniono 14 laureatów, spośród 50 zgłoszeń spełniających wymagania formalne. Wśród nich znalazło się dwoje pracowników Wydziału Sztuk Pięknych: dr hab. Mirosław Wachowiak, prof. UMK i prof. dr hab. Irena Dżurkowa-Kossowska (pisaliśmy o tym TU).