Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARCINA

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na koncert Szymona Bruckiego, na którym odbędzie się akcja charytatywna dla Marcina. Marcin Mrugalski jest mężem naszej koleżanki Karoliny - absolwentki kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej UMK (2016 r.). Marcin od ponad roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Celem zbiórki jest nierefundowane zagraniczne leczenie onkologiczne.

Koncert odbędzie się 30 listopada 2023 r. o godz. 20.00. Miejsce: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” – MAŁA SCENA, Toruń, ul. Gagarina 37a. Wydawanie wejściówek połączone ze wsparciem zbiórki rozpocznie się godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia: 30 - ∞ zł. Zapowiada się liryczny wieczór pełen nadziei!!! ZAPRASZAMY!

Artysta - Szymon Brucki, z pochodzenia starogardzianin, torunianin – z wyboru. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, na którym aktualnie pracuje nad doktoratem, realizując interdyscyplinarny projekt badawczy poświęcony twórczości Mirosława Czyżykiewicza. Od wielu lat wykonuje poezję śpiewaną, którą uważa za najlepszą formę przekazu sztuki lirycznej. W utworach słowno-muzycznych muzykę traktuje jako pełnoprawny środek semantyczny, który doskonale może uzupełniać tekst literacki, tworząc w ten sposób odrębne dzieło artystyczne. Laureat kilku ogólnopolskich festiwali związanych z nurtem poezji śpiewanej, m.in.: I miejsce (Złota Barć) w 13. Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „FORMA” (2022 r.), I nagroda w kategorii piosenki poetyckiej w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” (2022 r.), I nagroda (Gęste Sito Krytyki) w 32. Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (2020 r.), I miejsce w XXI Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” (2017 r.).

Organizatorzy akcji: Anna Faron - doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UMK/ Wydział Sztuk Pięknych UMK, Adam Kaźmierczak - Katedra Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby.

pozostałe wiadomości