KONFERENCJA "POLSKO-WŁOSKIE KONTAKTY ARTYSTYCZNE 1944-1980"

fot. Romano Martinis

W dniach 27-29 listopada 2023 r. w Rzymie odbędzie się konferencja "Polsko-włoskie kontakty artystyczne 1944-1980", w której biorą udział pracownicy naszego Wydziału. Z programem konferencji można zapoznać się TU.

Ze swoimi referatami wystąpią:

- dr Małgorzata Geron: L’esposizione "Arte italiana contemporanea" a Zachęta (1968);

- prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz: Gli anni ’40: gli artisti del 2° Corpo; Józef Jarema e l’Art Club;

- dr hab. Katarzyna Kulpińska, prof. UMK: La presenza della grafica artistica polacca in Italia: biennali di grafica (Firenze, Lugano), mostre collettive e personali.

Organizatorzy konferencji: Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata w Warszawie, Instytut Polski w Rzymie i Polska Akademia Nauk, we współpracy z Katedrą Studiów Europejskich, Amerykańskich i Międzykulturowych (DSEAI) Uniwersytetu Sapienza w Rzymie.