Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

ZAPROSZENIE NA 31. PRZEGLĄD MALARSTWA MŁODYCH "PROMOCJE 2023"

Zdjęcie ilustracyjne

  

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w 31. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2023. Aby wziąć udział we wstępnej kwalifikacji do Przeglądu należy w terminie do 22 października 2023 r. dostarczyć na adres  e-mailowy galerii: promocje@galeria.legnica.eu, w formie cyfrowej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie internetowej organizatora) oraz fotografie trzech prac.

To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce, organizowany od 1991 roku. W Przeglądzie mogą uczestniczyć absolwenci krajowych wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom magisterski w latach 2022 i 2023 r., dotychczas nie brali w nim udziału i nie przekroczyli 35 roku życia. Konkurs ma charakter dwuetapowy: I etap - wstępna kwalifikacja uczestników (artystów) do wystawy na podstawie nadesłanych zdjęć ich prac; II etap - ostateczna kwalifikacja prac na wystawę oraz podział nagród.

Celem PROMOCJI jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej, jak i prezentacja oraz dokumentacja ich poszukiwań twórczych, a także ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. Dzięki Przeglądowi młodzi artyści mają szansę na zaistnienie na rynku sztuki, a także na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w polskiej sztuce.

Główną nagrodę w Przeglądzie stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem, realizowana w następnym roku kalendarzowym. Przewidziane są także nagrody finansowe:

I. Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 20.000 zł;
II. Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego – 10.000 zł;
II. Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy – 5.000 zł;
III. Nagroda Galerii Sztuki – Statuetka „Srebrna Ostroga” Nagroda Specjalna Organizatorów za twórczą odwagę i bezkompromisowość, nowatorstwo lub dowcip wypowiedzi twórczej – 1.000 zł;
IV. Wyróżnienie Honorowe Dyrektorki Galerii Sztuki w Legnicy – 2.000 zł.

Dodatkowe informacje, w tym regulamin Promocji i karta zgłoszeniowa, znajdują się na stronie wydarzenia: Promocje 2023 (legnica.eu).

pozostałe wiadomości