GRAFICY ZAKWALIFIKOWANI NA TRIENNALE W ŁODZI

Silna ekipa artystek i artystów związanych z Katedrą Grafiki,  została zakwalifikowana na 18. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska – Łódź 2023 / 18th International Triennial of Small Graphic Forms, Poland – Łódź 2023, organizowane przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi. Na konkurs napłynęło 1200 małych form graficznych. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 233 artystów. Wydział Sztuk Pięknych UMK reprezentuje 16 osób.

Pracownia Wypukłodruku

studentka V roku Elżbieta Janusz

Pracownia Multimedialna
dr Jakub Jaszewski

Lista wszystkich zakwalifikowanych artystów: https://mgslodz.pl/.../zakwalifikowani-qualified-artists...

W Triennale biorą udział artyści profesjonalni z kraju i zagranicy oraz studenci ostatniego roku wyższych uczelni artystycznych. Każdy z artystów mógł zgłosić do konkursu do 5 prac swojego autorstwa, powstałych w latach 2020-2023, będące odbitkami z płyt graficznych nie przekraczających wymiarów 12 x 15 cm, wykonane na papierach nie większych niż 25 x 20 cm. Najlepsze 10 zestawów prac zostanie wyróżnionych Honorowymi Medalami. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 października 2023 r.