PRACE GRAFICZNE I NEONY AGATY DWORZAK-SUBOCZ

Zapraszamy na wystawę indywidualną dr hab. Agaty Dworzak-Subocz, prof. UMK z Pracowni Serigrafii KG WSzP prezentującą prace graficzne i neony z cykli Eat me, Pink Lollypop i Pink Kaleidoscope w nowo otwartej przestrzeni wystawienniczej - Galerii 31 przy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie (ul. Szkolna 31). Wystawa czynna do 8 czerwca 2023 r.

Agata Dworzak-Subocz - twórczyni grafik i instalacji graficznych w oparciu o grafikę warsztatową i cyfrową oraz fotograficzny zapis rzeczywistości. Jej grafiki to multiplikacje złożone z obrazów świata rastrowego i wektorowego, zabawne wzory, które bawią się koncepcjami przestrzeni i wymiarów. Pomimo wielu nałożonych na siebie elementów, grafiki wydają się być minimalistyczne, dzięki monochromatycznej kolorystyce. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 2000 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w Zakładzie Grafiki w Pracowni Serigrafii. Studia doktoranckie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie na stanowisku profesora UMK w Katedrze Grafiki w Pracowni Serigrafii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla specjalności Grafika Warsztatowa i Projektowanie Graficzne. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego /2006, 2016/. Jej grafiki prezentowane były na 39 wystawach indywidualnych i 260 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Peace Paper Projekt /USA/, prezes Fundacji Świątynia Sztuki. Laureatka nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki warsztatowej i cyfrowej.