GALERIA FORUM. GABRIEL SZYRSZEŃ "ASAMBLAŻ"

Zapraszamy na wernisaż wystawy Gabriela Szyrszenia zatytułowanej „Asamblaż”, który odbędzie się 9 marca 2023 r. w Galerii Forum o godz. 18:00.

Wystawa potrwa do 09.04.2023 r.

kurator: Jakub Wawrzak

Gabriel Szyrszeń urodził się w 1983 roku w Nowym Targu. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na kierunku Malarstwo w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Już na pierwszym roku wyjechał do Anglii, w której uczył się technik odlewniczych w pracowni Michaela Bowyera w Exeter. Po powrocie do Nowego Targu, gdzie obecnie mieszka i pracuje, rozpoczął indywidualną drogę artystyczną i zawodową. Prowadzi Pracownię Rzeźbiarsko-Odlewniczą, zajmując się odlewami z betonu oraz żywicy. Jednym z efektów jego poszukiwań jest własna metoda pracy, będąca połączeniem odlewów betonowych - siatkobetonu (techniki narzutowej). Tworzy aranżacje wnętrz, scenografie, makiety, rzeźby, kukiełki, figurki i statuetki. Formą artystycznej wypowiedzi Szyrszenia są asamblaże, które można oglądać m. in. w otwartym przez niego w 2011 roku nowotarskim pubie „Plama”. Wnętrza lokalu szczelnie wypełnione scenograficzną dekoracją stały się jednocześnie swoistą galerią prac artysty. Na swoim koncie ma kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.