SPOTKANIE Z S. KOŚMIŃSKIM W MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA

Zapraszamy 16.12.2022 na godz. 14.00 na spotkanie z dr. Stanisławem Kośmińskim - artystą rzeźbiarzem z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Spotkanie z cyklu "Mistrzowskie spotkania w Muzeum Toruńskiego Piernika" odbędzie się przy wystawie „Między tradycją a nowoczesnością…” (II piętro, sala wystaw czasowych). Prowadzenie: dr Mateusz Soliński.

Wydarzenie zorganizowane jest przez partnera Wydziału Sztuk Pięknych UMK - Muzeum Okręgowe w Toruniu, w ramach imprezy "Boże Narodzenie piernikiem pachnące". Na spotkaniu zaprezentowany zostanie katalog towarzyszący wystawie o tym samym tytule. Publikacja to m.in. prezentacja dorobku artysty rzeźbiarza Stanisława Kośmińskiego, obejmująca okres ostatnich dziewięciu lat twórczości (redakcja katalogu: Stanisław Kośmiński, Małgorzata Mikulska-Wernerowicz; projekt graficzny i skład: Krzysztof Deczyński).

Oprócz spotkania ze Stanisławem Kośmińskim zaplanowane są także spotkania z cyklu „Kulinarne potyczki z piernikami”, podczas których badacz historii kulinariów – dr hab. Jarosław Dumanowski z UMK, wprowadzi w historyczne zagadnienia będące tematem danego spotkania, zaś zaproszeni szefowie kuchni – badacze dawnych smaków – poprowadzą warsztaty, podczas których powstaną potrawy inspirowane piernikiem. Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się TU.

Zapraszamy również do zapoznania się z wywiadem ze Stanisławem Kośmińskim przeprowadzonym przez TV UMK przy wystawie „Między tradycją a nowoczesnością…”.