Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA I PERFORMANCE IZABELLI GUSTOWSKIEJ Z UDZIAŁEM MARTYNY RZEPECKIEJ

Zdjęcie ilustracyjne
Izabella Gustowska podczas performansu "Ja, artystka wizualna" w ramach otwarcia wystawy "Bezwzględne cechy podobieństwa" CK Zamek Poznań, 2020, Sala Wielka, źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/galeriawozownia/ fot. M. Kaczyński

W Wozowni trwa wystawa Izabelli Gustowskiej: "Manifesty Izy G.". Podczas wernisażu w dniu 4.11.2022 r. Izabella Gustowska wykonała performance "Ja, artystka wizualna" z udziałem Martyny Rzepeckiej i Michała Hajduczeni.

Izabella Gustowska: “Manifesty Izy G.”

kuratorka: Marta Smolińska

04.11–11.12.2022, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, ul. Ducha św. 6.

Celem indywidualnej wystawy Izabelli Gustowskiej – jednej z najwybitniejszych obecnie artystek medialnych – zatytułowanej „Manifesty Izy G.”. i przygotowanej specjalnie dla Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, jest wskazanie w twórczości autorki takich wypowiedzi, które można uznać za manifesty czy „statementy”. Wyjątkowość tej wystawy polega zatem na tym, że Gustowska, przy współpracy kuratorskiej z Martą Smolińską, formułuje swoje wyraziste artystyczne przesłanie, prezentując programowe założenia swojej twórczości. Dotyczą one tak ważnych i aktualnych dziś zagadnień jak ekologia i pandemia oraz kwestii definiowania pojęć wolności, miłości i demokracji, a także roli kobiety w XX i XXI wieku w powiązaniu z najistotniejszymi dla artystki cytatami z literatury tych stuleci.

Więcej o wystawie: https://wozownia.pl/manifesty-izy-g/.

pozostałe wiadomości