PODSUMOWANIE WYDARZEŃ ROKU SZKŁA

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzeń Międzynarodowego Roku Szkła 2022, odbywających się pod patronatem ONZ.

Materiał filmowy o Roku Szkła w TV Toruń:  https://tvtorun.pl/?act=art_videos&art_szuk=rok+szk%C5%82a.

18.10.2022 dr hab. Andrzej Kałucki, prof. UMK swoim wykładem "Historia pracowni witrażu na Wydziale Sztuk Pięknych" otworzył szereg wydarzeń związanych z obchodami Międzynarodowego Roku Szkła.

19.10.2022 mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych murach arch. Tomasza Urbanowicza, by wspólnie z Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych dr hab. Joanną Kucharzewską, prof. UMK oraz dr. hab. Andrzejem Kałuckim, prof. UMK otworzyć wystawę arch. Tomasza Urbanowicza i arch. Konrada Urbanowicza. Popołudnie zwieńczone zostało otwarciem wystawy Związku Artystów Szkła, reprezentowanym przez Natalię Komorowską oraz Katarzynę Krej.

20.10.2022 uroczysta inauguracja wystawy Connection uhonorowana została obecnością JM Rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Sokali. Dziekan WSzP dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK, wraz z przedstawicielami kuratorów wystawy - dr Dagmarą Bielecką, mgr Anną Józefowską, Maciejem Zaborskim z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz dr. hab. Andrzejem Kałuckim, prof. UMK dokonali wspólnego otwarcia wystawy.

Tego samego dnia w pracowni witrażu odbywały się pokazy szkła palnikowego z udziałem artystów: Przemysława Tryca, Adama Nowaka, Moniki Chmarzyńskiej, Jarosława Krajnika, Piotra Leszczyńskiego, Kamili Mróz.

Przypominamy, że wciąż można zapoznać się z trwającymi wystawami.

- Wystawą szkła Związku Artystów Szkła w Galerii Dworzec Zachodni (Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”) do dnia 7.11.2022.

- Wystawa prac wykonanych przez studentów i profesorów w ramach międzynarodowych warsztatów na ASP we Wrocławiu w 2019 roku - International Project Glass Art Workshop 2019 CONNECTION w Galerii Forum przy Wydziale Sztuk Pięknych do dnia 15.11.2022.

- Wystawą prac wykonanych ze szkła przez artystów arch. Tomasza Urbanowicza i arch. Konrada Urbanowicza w szklanym łączniku między budynkiem Wydziału Sztuk Pięknych a Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK do dnia 18.11.2022.

- Wystawą prac studenckich w Galerii Na Antresoli przy Pracowni Witrażu do dnia 18.11.2022.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.