Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

ZBIÓRKA DZIEŁ NA AUKCJĘ "FUNDACJI O UŚMIECH DZIECKA"

Zdjęcie ilustracyjne
Dzieła z Wydziału Sztuk Pięknych UMK z aukcji zorganizowanej z okazji 25-lecia Fundacji o Uśmiech Dziecka, źródło zdjęcia: https://www.wszz.torun.pl

  

W związku z organizowaną coroczną pomocą chorym dzieciom przebywającym w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Toruniu, Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Toruński zwraca się z prośbą do studentów i pracowników Wydziału Sztuk Pięknych UMK o przekazanie na aukcję obrazów i grafik.

W tym roku  przyszpitalna Fundacja o Uśmiech Dziecka zbiera środki finansowe na zakup aparatury kardiologicznej dla dzieci z wrodzonymi wadami serca. Dzieła ofiarowane na aukcję proszę przekazywać do pani Katarzyny Kolasińskiej (p.110) w terminie do 15 listopada 2022 r.

Fundacja "O Uśmiech Dziecka” powstała w 1992 roku w związku z potrzebami zaopatrzenia Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu w nowoczesną aparaturę medyczną. Fundacja zarejestrowana jest aktem notarialnym Rep-A Nr 3823/1992. Do głównych celów Fundacji należy: 1) Gromadzenie środków pieniężnych na zakup sprzętu i urządzeń medycznych niezbędnych do diagnostyki i leczenia dzieci, 2) Pomoc humanitarna dzieciom z chorobami przewlekłymi i ciężkimi oraz dzieciom z biednych środowisk, 3) Pomoc finansowa dzieciom z przeszczepami narządów (serca, nerek, wątroby) - zwrot pieniędzy za leki zapobiegające odrzucaniu przeszczepu, 4) Pomoc w edukacji lekarzy i pielęgniarek.

pozostałe wiadomości