Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

DOKUMENTACJA ZDJĘCIOWA Z BELLA SKYWAY FESTIVAL

Jedna z instalacji na tegorocznym festiwalu Bella Skyway, przedstawia świetlną iluminację człowieka spętanego sznurami
Instalacja "Lustro" autorstwa Marcina Molendowskiego, studenta Sztuki mediów i edukacji wizualnej. fot. Anna Bielawiec-Osińska

Motywem przewodnim tegorocznej 13. edycji festiwalu jest "Horyzont zdarzeń". Jak wyjaśniają organizatorzy, okres pandemii spowodował wiele zmian w życiu każdego człowieka. - Jesteśmy bardziej świadomi, że wszystko, co dzieje się wokół nas jest wynikiem zdarzeń, którym możemy zapobiec lub nie. Zarówno w relacjach międzyludzkich, jak i w środowisku naturalnym zachodzą i będą zachodzić nieuniknione zmiany. Tak, jak na horyzoncie zdarzeń wszystko, co przez niego przenika jednocześnie ginie, tak samo pandemia czy zmiany klimatyczne odchodzą w zapomnienie wtedy, gdy o nich nie myślimy - czytamy na stronie organizatorów festiwalu.

Sześć instalacji wizualnych w Dolinie Marzeń przygotowały osoby związane z Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Piszemy o tym TU.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją zdjęciową, pokazującą jak artyści z Wydziału zinterpretowali tegoroczne hasło festiwalu.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.