WYSTAWA "WAR" - ODSŁONA DRUGA W REKTORACIE

fot. Piotr Florianowicz

Od 24 maja 2022 roku, na parterze budynku Rektoratu UMK przy ul. Gagarina 11, można obejrzeć  wystawę "WAR" prezentująca plakaty z Pracowni Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK.
Wystawa stanowi artystyczny wyraz wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim oraz jest aktem sprzeciwu wobec działań wojennych wymierzonych w Ukrainę.
Na wystawie prezentowane są plakaty z I i II Pracowni Projektowania Graficznego prowadzonych przez dr. hab. Nikodema Pręgowskiego, prof. UMK, dr hab. Joannę Frydrychowicz-Janiak, prof. UMK, dr. Piotra Florianowicza, mgr. Jakuba Sobczaka.

Autorzy prac: Agata Piątkowska, Aleksandra Jagła, Aleksandra Klóska, Alicja Werner, Anita Rybacka, Jakub Sobczak, Julia Łuczak, Julia Śmigelska, Katarzyna Orkwiszewska, Martyna Lewandowska, Michalina Maniszewska, Monika Jabłońska, Oliwia Błaszczyk, Paulina Stark, Tymoteusz Polak.

Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Pani Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK - dr hab. Joanny Kucharzewskiej, prof. UMK.

Opracowanie graficzne wystawy: Piotr Florianowicz.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.