Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

O KATEDRZE MALARSTWA I PRACOWNI WITRAŻU W TVP3 BYDGOSZCZ

Zdjęcie ilustracyjne
źródło zdjęć: materiał filmowy TVP3 Bydgoszcz

Dni Otwarte Wydziału Sztuk Pięknych to okazja, by wszyscy zainteresowani zobaczyli wydziałowe pracownie i zapoznali się ze specyfiką studiowania kierunków artystycznych i z zakresu nauk o sztuce.

Reporterów bydgoskich "Zbliżeń" emitowanych w TVP3 Bydgoszcz szczególnie zainteresował kierunek Malarstwo. Przedstawiono Pracownię Malarstwa Sztalugowego oraz Pracownię Witrażu. Przypominamy, że dzięki szeroko pomyślanej konstrukcji programu kształcenia – studenci kierunku Malarstwa kształceni są dwutorowo i realizują dyplomy w dwóch specjalnościach - dyplom główny i dyplom uzupełniający. Tak więc studenci, którzy wybiorą specjalność malarstwo sztalugowe, mają możliwość uzupełnienia swojego wykształcenia o specjalności związane ze szkłem artystycznym i witrażem czy malarstwem ściennym, natomiast studenci, którzy wybiorą jako główną specjalność malarstwo w architekturze – nie tracą kontaktu z malarstwem sztalugowym.

Z pełnym reportażem można zapoznać się online: https://bydgoszcz.tvp.pl/59506013/zblizenia-7042022-g-1630  (odcinek "Zbliżeń" z 07.04.2022 z godz. 16:30, od 8'13'').

Zapraszamy do studiowania na Wydziale!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.