WYSTAWA IN MEMORIAM MARII POKORSKIEJ

W lutym bieżącego roku zmarła prof. Maria Pokorska - toruńska artystka, graficzka i malarka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, pracowniczka Pracowni Wklęsłodruku w Zakładzie Grafiki na UMK.

Pamięci tej wybitnej artystki poświęcono ekspozycję pt. „Maria Pokorska (1931-2022). In memoriam. Wystawa prac Marii Pokorskiej z kolekcji Gabinetu Zbiorów Graficznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu”, którą przygotowały Lidia Gerc, Elżbieta Hudzik i Renata Makowska z Oddziału Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej.

W imieniu kuratorek i Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu - dr. Krzysztofa Nierzwickiego serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, które odbędzie się w dniu dzisiejszym (tj. 30.03.2022) o godz. 13.00 na II piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej.

Wystawę będzie można oglądać do 25 kwietnia 2022 r.