PRZENIESIENIE NA UMK Z UKRAIŃSKICH UCZELNI. I TURA NABORU DO 30.04

Grafika, na której jest komputer, okulary, telefon komórkowy, notatnik i dwie ręce
proj. Anna Jaszczuk

W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów ruszyła rekrutacja studentów z Ukrainy, którzy chcą kontynuować studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w trybie przeniesienia z uczelni ukraińskiej.

Oferta ta jest skierowana do wszystkich obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 r. Rejestracja na studia jest prowadzona przez stronę irk.umk.pl. Pierwsza tura rekrutacji trwa do 30.04.2022 do godz. 14:00.

Chętni mogą zapisać się na jeden wybrany z oferty UMK kierunek studiów prowadzony w języku polskim lub angielskim. Studia w języku polskim są dla kandydatów bezpłatne, natomiast studia prowadzone w języku angielskim oferowane są na zasadach odpłatności.

Przeniesienie na Uniwersytet Mikołaja Kopernika wymaga rezygnacji ze studiów na uczelni ukraińskiej.

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.