Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

LAUREACI NAGRÓD DLA ABSOLWENTÓW KIERUNKÓW NAUK O SZTUCE

Zdjęcie ilustracyjne
Panorama Torunia ze zbiorów Biblioteki Głównej UMK, ok. 1940. Zdjęcie z pracy magisterskiej Mateusza Przedmojskiego

Na wystawie DYPLOM 2021 prezentowane są postery absolwentów kierunków prowadzonych w ramach dyscypliny Nauki o Sztuce, którzy obronili swoje prace w roku akademickim 2020/2021. Są to laureaci Nagrody  im. doc. Jerzego Frycza, Nagrody im. prof. Gwidona Chmarzyńskiego oraz Nagrody im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej.

Wyróżnienia im. doc. Jerzego Frycza za najlepszą pracę magisterską obronioną na kierunku Ochrona Dóbr Kultury otrzymali: mgr Katarzyna Czepiel za pracę napisaną pod kierunkiem dr hab. Doroty Kamińskiej-Jones, prof. UMK, pt. "Wisznu i jego boski wierzchowiec Garuda — zespół indyjskich rzeźb z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Analiza ikonograficzna z próbą atrybucji i datowania" oraz mgr Mateusz Przedmojski za pracę napisaną pod kierunkiem dr Karoliny Zimnej-Kaweckiej, pt. "Dzieje i problematyka konserwatorska Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu w kontekście historycznych przekształceń wiślanego nabrzeża miasta".

Historykom sztuki przyznano Nagrodę i Wyróżnienie im. prof. Gwidona Chmarzyńskiego. Nagrodę otrzymała mgr Anna Kusz za pracę napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Ireny Dżurkowej-Kossowskiej, pt. "Sztuka Marka Kijewskiego i duetu Kijewski/Kocur. Ujęcie intertekstualne na przykładzie wybranych prac artystów". Wyróżnienie natomiast przyznano mgr Karolinie Osińskiej za pracę napisaną pod kierunkiem dr. hab. Ryszarda Mączyńskiego, prof. UMK, pt. "Pozycja dzieła i instytucji sztuki w dobie mediów społecznościowych: Zachęta oraz Cosmos Muzeum".

Nagrodę i Wyróżnienie im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej za najlepszą pracę licencjacką obronioną na Wydziale Sztuk Pięknych UMK na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny Nauki o Sztuce przyznano: pani Marii Hotel z Ochrony Dóbr Kultury za pracę napisaną pod kierunkiem dr. hab. Juliusza Raczkowskiego, prof. UMK, pt. "Problematyka zabytkoznawcza retabulum Trójcy Świętej z kościoła Świętego Wawrzyńca w Toruniu. Przyczynek do badań nad późno nowożytną plastyka toruńską" oraz pani Arlecie Szatkowskiej z Krytyki artystycznej za pracę napisaną pod kierunkiem dr. Filipa Pręgowskiego, pt. "O sztuce, która "wychodzi z szafy". Dyskurs wokół problematyki LGBT+Q we współczesnych wystawach w Polsce na podstawie wybranych przykładów".

W tym roku nie przyznano Nagrody im. prof. Jerzego Remera.

Wszystkim laureatom i ich promotorom serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się na finisażu wystawy DYPLOM 2021 w dniu 18 lutego 2022 r. o godz. 13.00.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, na której prezentowane są także założenia nagrodzonych prac w formie posterów. Wystawa w CSW "Znaki czasu w Toruniu" trwa do 20.02.2022 r.

pozostałe wiadomości