Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

WYSTAWA W WOZOWNI "OPOWIEŚĆ WIATRU"

Zdjęcie ilustracyjne

     

Zapraszamy na wystawę "Opowieść Wiatru"!

15.01- 27.02.2022

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, Toruń

otwarcie wystawy: 15.01.2022 (sobota), godz. 12:00

"Opowieść Wiatru" to wystawa skierowana do dzieci. Oparta na bajce pod tym samym tytułem, której autorką jest Joanna Gwiazda. Opowieść porusza tematy związane z ochroną środowiska, w szczególności dotyczy kurczących się zasobów wodnych Ziemi. Wystawa powstanie, prawie w całości, z materiałów recyklingowych. Naszym celem jest również, na ile to możliwe, ograniczenie nakładów finansowych, dlatego do jej realizacji użyte zostaną materiały pozyskane z odpadów i śmieci.

Kanwą wystawy jest snuta przez Wiatr opowieść o potworze Wyciskaczu, odpowiedzialnym za zniknięcie wody. Każde dziecko odwiedzające wystawę staje się głównym bohaterem, od którego zależy przebieg i powodzenie całej wyprawy. Wraz z Wiatrem wyrusza w podróż, podczas, której spotyka wielu ciekawych bohaterów: Znikające Chmury, Zagubioną Rzekę czy Żarłoczną Pustynię, by na koniec dotrzeć do jaskini Wyciskacza i odebrać mu Skarb.

Autorkami koncepcji wystawy są Joanna Gwiazda (Galeria „Wozownia”) oraz Dorota Chilińska (WSP UMK), za jej realizację i oprawę graficzną odpowiedzialni są studentki i studenci V roku Sztuki mediów i edukacji wizualnej ze specjalności Multimedia i fotografia: Sara Oda Chabowska, Kinga Kaczewiak-Dzieciątkowska, Bohdan Klimchuk, Piotr Różycki, Karolina Sobczyk, Anastasiia Utkina, Martyna Wenda, Natalia Wieczorek, oraz pracownicy: Dorota Chilińska, Arkadiusz Soroka, Szymon Chyliński.

https://wozownia.pl/opowiesc-wiatru-wystawa-dla-dzieci/

pozostałe wiadomości