Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

10 XII - WYSTAWA I PRELEKCJA "PRAWA CZŁOWIEKA W PLAKACIE"

Zdjęcie ilustracyjne

"Prawa człowieka w plakacie. Komunikacja wizualna dla dobra sprawy" - wystawa i prelekcja z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1950, jest obchodzony corocznie 10 grudnia. Z tej okazji, Katedra Praw Człowieka WPiA UMK oraz Katedra Projektowania Graficznego WSzP UMK serdecznie zapraszają studentów i pracowników naszego Uniwersytetu na pokaz pt. „Prawa człowieka w plakacie. Komunikacja wizualna dla dobra sprawy” oraz towarzyszącą mu wystawę plakatów stworzonych specjalnie na potrzeby projektu przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Interdyscyplinarny pokaz poświęcony będzie edukacji i propagowaniu fundamentalnych praw człowieka przy pomocy komunikacji wizualnej, plakatów, transparentów i szeroko pojmowanego projektowania graficznego. Zastanowimy się nad tym jak sztuka plakatu wpływa na kształtowanie postaw obywatelskich i zachęca do zaangażowania w dyskurs społeczny. Opowiemy o plakatach i transparentach, które zmieniły rzeczywistość na lepsze i na trwałe zakorzeniły się w powszechnej świadomości obrazkowej.

Gdzie i kiedy: 10 grudnia 2021, WPiA UMK
Pokaz: godz. 12:00 (Audytorium C)
Otwarcie wystawy: 13.30 (hol WPiA)

Prowadzący: dr Julia Kapelańska Pręgowska - adiunkt w Katedrze Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UMK. W ramach prowadzonych badań skupia się przede wszystkim na europejskim systemie ochrony praw człowieka oraz międzynarodowych standardach biomedycznych. Poszukiwaczka kreatywnych i niestandardowych form edukacji o prawach człowieka.

dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK - kierownik Katedry Projektowania Graficznego na UMK. Twórca plakatów, ilustracji oraz identyfikacji wizualnej wydarzeń kulturalnych i społecznych. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw sztuki plakatu w Polsce i za granicą. Autor artykułów i felietonów na temat historii projektowania graficznego i plakatu. Założyciel toruńskiego Wydawnictwa Na przykład.

pozostałe wiadomości