Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

AGNIESZKA CIOCH W GALERII 9,39

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 3 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 mamy przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy EMBARRAS DE RICHESSE Agnieszki Urszuli Cioch. Wystawa odbędzie się w ramach obchodów XX-lecia Galerii 9,39 na ulicy Szosa Bydgoska 50/56 w Toruniu.
 
Embarras de richesse (fr.) to kłopot z powodu nadmiaru albo zbyt wielkiego wyboru. Nadmiar czegokolwiek może niekiedy stanowić problem. Trudno jest mi zdecydować się na jedną rzecz, kiedy tyle mam do wyboru dookoła. Podobno nie można mieć wszystkiego? Cóż, ja chciałabym mieć wszystko. EMBARRAS DE RICHESSE to projekt, który miał mi w tym pomóc. To setki rysunków wykonane na kartkach wielkości 8x8cm. Są to zapisy pomysłów, szkice, notatki, próby i skończone dzieła. Są to prace, które działają samodzielnie, ale ze względu na swój format i ilość mogą tworzyć instalację rysunkową, mozaikę stworzoną z papieru. Poruszają tyle tematów, ile mam pomysłów. Abstrakcja, realizm, moje ukochane morze, kosmos, sceny z życia codziennego, poezja, do wyboru, do
koloru. Niektóre niesamowicie precyzyjne, inne to szybkie, nieuważne szkice. Jednak... sposobów ułożenia tych rysunków są setki. Wąż pożera swój własny ogon, znowu powrót do wyjściowego problemu, czyli jak pośród tylu możliwości zdecydować się na jedną? Prac dotychczas powstało bardzo dużo, a końca nie widać. Uwaga, rysowanie uzależnia.
 
AGNIESZKA URSZULA CIOCH - urodzona w Augustowie. Absolwentka Matematyki na Politechnice Warszawskiej i Malarstwa na Warszawskiej ASP. Studiowała w Grecji na ASFA (Academy of Fine Arts in Athens) oraz na Accademia di Belle Arti di Ravenna. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Artystka sztuk wizualnych. Na jej działania składają się: rysunek, malarstwo, mozaika i instalacje artystyczne. W swojej twórczości zajmuje się obserwacją codzienności i absurdem egzystencji. Pracowała przy takich obiektach jak Katedra w Płocku, Pałac Steinertów w Łodzi, Dworzec Kolejowy w Kwidzynie, Kościół pw. Zwiastowania NMP w Potulicach. Jej własne realizacje malarstwa ściennego można zobaczyć w Warszawie (Wydział MiNI PW, SP 343 im. Matki Teresy z Kalkuty, Klubokawiarnia Eufemia). Odbyła staż w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie. Laureatka wyróżnień w konkursach rysunkowych (Ulica Themersonów, Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego #rysować). Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych (np. Galeria Lasek Lindego, Galeria Działań, ZPAP - wystawy zbiorowe w Warszawie).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture.