Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

MEDALIERSKI PROJEKT W MUZEUM OYAMA TOWN W JAPONII

Zdjęcie ilustracyjne

WYSTAWA XIII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU MEDALIERSKIEGO, MUZEUM OYAMA TOWN, JAPONIA

W Muzeum Oyama Town w Japonii odbywa się wystawa XIII edycji Międzynarodowego Projektu Medalierskiego. Tegorocznym tematem jest „Transformacja ”. Zaproszenie do udziału w projekcie kierowane jest do uczelni plastycznych na całym świecie, w których sztuka medalierska znajduje się w programie kształcenia. W tegorocznej edycji wzięło udział 16 uczelni z 10 krajów: Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Japonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Portugalii, Polski oraz grupa artystów z  Medialia ... Rack and Hamper Gallery z USA. Łącznie 151 osób wymieniło swoje artystyczne doświadczenia i przemyślenia na temat „Transformacji” i jego interpretacji.

Na wystawie swoje prace prezentują wykładowcy oraz studenci naszego wydziału: Alicja Majewska, Katarzyna Adaszewska, Krzysztof Mazur, Andrzej Borcz, Grzegorz Maślewski, Sebastian Mikołajczak, Maciej Wierzbicki, Stanisław Kośmiński, Aleksander Paskal, Paweł Otwinowski, Bartłomiej Schmidt, Klaudia Grzesiak, Alicja Graczyk, Aleksandra Dziwulska, Berenika Czerwonka, Zofia Nycz, Natalia Mazur.

Przedsięwzięcie realizowane jest na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedrze Architektury Wnętrz i Rzeźby. Pomysłodawcą oraz koordynatorem całego projektu jest dr hab. Sebastian Mikołajczak, prof. UMK. Komisarzem wystawy w Oyama Town w Japonii jest prof. Shinji Miyasaka (Faculty of Art and Design of the University of Tsukuba, Japan).

Link do wystawy: https://my.matterport.com/show/?m=4kKHKfcxMp2

Link do projektu: http://www.rzezba.umk.pl/?transformation-international-medallic-project-2021,484

pozostałe wiadomości