"wizytAKCJA 2022" - ZORGANIZUJ SWOJĄ WYSTAWĘ W WOZOWNI

„wizytAKCJA 2022” – zorganizuj swoją wystawę w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu!

„wizytAKCJA 2022” to otwarty nabór projektów wystawienniczych, skierowany do młodych artystek i artystów związanych z Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (studentów, doktorantów, absolwentów z lat 2019, 2020, 2021), którzy w ramach open call mogą zgłosić propozycję organizacji własnej indywidualnej wystawy w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Nabór zakończy się wyłonieniem trójki artystów, którzy w 2022 r. zrealizują swoje solowe pokazy.

Celem projektu jest zacieśnienie współpracy Galerii z obecnymi i byłymi studentkami i studentami Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Projekt ma także ośmielić młodych twórców do podejmowania własnych inicjatyw artystycznych i pozwolić im na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie współpracy z instytucją (przygotowanie propozycji wystawy i portfolio, budżetowanie i organizacja wystawy, współpraca z kuratorami, aranżacja i montaż, działania promocyjne itp.).

Termin składania zgłoszeń: 5 grudnia 2021 do godz. 23.59 na adres e-mail: info.wozownia@gmail.com (w tytule maila: “wizytAKCJA”).

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące projektu i wymagań związanych ze zgłoszeniem zawarte są w REGULAMINIE na stronie: https://wozownia.pl/wizytakcja/?fbclid=IwAR3UXQi_Wnglxd0YqHGXv1bYxeb9onQiWsn0lZBEy-czLTFH6dKC993YR3U.