SPOTKANIE Z ILUSTRATORKĄ POLĄ AUGUSTYNOWICZ

Współczesna ilustracja i współpraca komercyjna - spotkanie z ilustratorką Polą Augustynowicz

25 października 2021 r. (poniedziałek), godz. 12:00-13:30,
Katedra Rysunku, ul. Szosa Bydgoska 50/56 w Toruniu

Zapraszamy na spotkanie z Polą Augustynowicz, podczas którego poznamy kulisy pracy ilustratora. Ilustratorka przybliży nam swoją twórczość i opowie o ilustracji i jej komercyjnych możliwościach.

Pola Augustynowicz. Ilustratorka i projektantka graficzna. Studiowała edukację artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ilustruje artykuły, książki, projektuje plakaty, opakowania i wzory na tekstylia, prowadzi warsztaty, bierze udział w targach designu i w wystawach. Laureatka konkursów i biennale graficznych. Współtworzy kolektyw ilustratorski ILU NAS JEST. Ilustrowała między innymi dla: Hyundai, WWF, Vogue, Newsweek, Asus, E.Wedel, Costa Coffee, Nivea, Nestle. Lubi ludzi, długie rozmowy, włochate psy, wernisaże, koncerty, morze jesienią, herbatę i zapach jaśminu.