Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

"SERWISOWANIE KREATYWNOŚCI W PROCESIE EDUKACJI SZTUKĄ"

Zdjęcie ilustracyjne

Trwają 20. Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego "Kieszeń Vincenta", na których studentki  III roku Sztuki Mediów i Edukacji Artystycznej prowadzą dwa warsztaty. Są to Recyświaty Weroniki Murak i Eweliny Szpakowskiej oraz Mozaika natury Oleny Kozak i Marty Bezrudczyk. Scenariusze te znajdą się także w katalogu warsztatów. Do katalogu wybrany został dodatkowo scenariusz Kraina Aledacyt i Zaginione Artefakty Kingi Palikowskiej i Piotra Dankowiakowskiego.

Tegoroczna "Kieszeń Vincenta" odbywa się pod hasłem „Serwisowanie kreatywności w procesie edukacji sztuką”.

Opiekunem merytorycznym przedsięwzięcia z ramienia UMK jest dr Barbara Kaczorowska z Katedry Edukacji Wizualnej i Badań nad Sztuką, która w pierwszym dniu warsztatów zaprezentowała pokaz slajdów „…sic itur ad astra! Serwisuj do gwiazd!”.

Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta to istniejący od 2001 roku projekt warsztatów edukacyjno-artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży z Wielkopolski i sąsiednich województw, często o utrudnionym dostępie do kultury. Każdego roku twórcy z Polski i Europy spotykają się z nimi w gościnnych plenerach Parku Cytadela w Poznaniu. Przed każdą edycją Warsztatów młodzi animatorzy oraz absolwenci kierunków artystycznych i pedagogicznych pracują nad innowacyjnymi scenariuszami twórczych spotkań, które poprzez nietypowe materiały artystyczne i narzędzia edukacyjne rozwijają wyobraźnię dzieci i młodzieży i oswajają je z niestandardowym obcowaniem ze sztuką.

Więcej o wydarzeniu na stronie:

http://stowarzyszeniemagazyn.org/?page_id=13

https://www.facebook.com/Kiesze%C5%84-Vincenta-Forum-718467141564772/

 

pozostałe wiadomości