"REFLECTION ON CREATION AND SPACE" W WYDZIAŁOWEJ GALERII FORUM

Zapraszamy serdecznie do Galerii Forum na wystawę malarstwa pracowników oraz doktorantów Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Wystawę "Reflection on creation and space" można zwiedzać stacjonarnie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00 (Galeria Forum na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ul. Sienkiewicza 30/32). Kuratorką wystawy jest dr Justyna Grzebieniowska-Wolska z Katedry Malarstwa UMK.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/galeriaforumwydzialusztukpieknych.umk

Artystki i artyści:
Justyna Warwas - malarka, nauczyciel akademicki (Katedra Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie). Zajmuje się również rysunkiem oraz fotografią. Współorganizator Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie.
Justyna Talik - urodzona w 1987 roku, częstochowianka. Od 28 listopada 2017 roku magister sztuki. Wielka entuzjastka malarstwa akwarelowego. Od jesieni 2012 roku członkini Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP).
Artur Wawrzkiewicz - urodzony 2 lipca 1987 roku w Częstochowie. Studia magisterskie ukończył w roku 2014 na kierunku Malarstwo, specjalizacja - Malarstwo sztalugowe. Dyplom licencjacki obroniony z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kuleja w lutym 2013 roku.
Adam Rokowski - urodzony w 1977 r. Studia w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie (obecnie Uniwersytet im. Jana Długosza), dyplom w pracowni malarstwa prof. Wincentego Maszkowskiego, obroniony z wyróżnieniem w 2002 roku. W latach 2009-2012 uczestnik Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2015 roku Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka.
Mateusz Pawełczyk - urodzony 9 maja 1991 roku w Oleśnie. Po ukończeniu w 2010 roku, Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śl. w Praszce, rozpoczął studia na Wydziale Sztuki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo, ze specjalnością malarstwo sztalugowe. W 2015 roku, obronił, z wyróżnieniem, dyplom magisterski. Obecnie jest słuchaczem Szkoły Doktorskiej UJD w Katedrze Malarstwa w dyscyplinie sztuki piękne i konserwacja dzieł sztuki.