Kontakt ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

I nagroda w konkursie na animację dla studenta Sztuki mediów i edukacji wizualnej

Zdjęcie ilustracyjne

 

 

 

 

 

Animacja pt. "Srebrna Krew”, stworzona przez Piotra Dankowiakowskiego, studenta Wydziału Sztuk Pięknych UMK, kierunku  Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, zdobyła I miejsce w konkursie na animację towarzyszącą 29. Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek?”. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzona praca do obejrzenia na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PFL6_LjF4cI.

Organizatorzy o konkursie: Niezmienną tradycją Legnickiego Festiwalu Srebro zawsze były odniesienia do ważnych zjawisk kształtujących współczesność. Proponując tematy kolejnych konkursów staraliśmy się podążać za aktualnymi zmianami cywilizacyjnymi i społecznymi, inspirując artystów do głębszej refleksji na temat otaczającego świata. Tegoroczny temat WCIĄŻ CZŁOWIEK? jest próbą refleksji na temat kondycji człowieka, jego miejsca w świecie i wszechświecie, ale także na temat jego dokonań – z jednej strony nieprawdopodobnych i budzących najwyższy podziw, z drugiej – przerażenie powodowane skalą ludzkiej ekspansji i ceną jaką planeta, my sami i nasz świat płacimy za wyścig z samym sobą. Czy to kontrolowany kryzys, z którego homo sapiens jak zwykle wyjdzie obronną ręką czy skrajny wyraz naszego egoizmu i głupoty, które tym razem nie ujdą nam na sucho? Czy na pewno wciąż jesteśmy ludźmi? A może dawno zgubiliśmy nasze człowieczeństwo?

Piotr o sobie: Od lat interesowałem się animacją. Przychodząc do nas na wydział, bardzo chciałem rozwijać te umiejętności, więc starałem się odpowiadać animacją na wszystkie możliwe zadania. Osiągnięcie pierwszego miejsca w 29 konkursie Sztuki Złotniczej “Wciąż człowiek?” jest dla mnie kolejną motywacją i potwierdzeniem, że praca którą wykonuje staje się coraz lepsza.

pozostałe wiadomości