Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10

Nominacja dla filmu absolwentki UMK

obrazek:

Film „Dokument w życiu człowieka” autorstwa Agnieszki Stępowskiej, absolwentki Wydziału Nauk Historycznych UMK, został zakwalifikowany do finału międzynarodowego konkursu SPA Film Festival Awards 2019. Produkcja walczy o nagrodę w kategorii prac studenckich oraz w konkursie publiczności.

Międzynarodowy konkurs na najlepszy film promujący archiwa organizowany jest przez International Council on Archives. Projekt został przygotowany w ramach zajęć dydaktycznych elementy promocji i autoprezentacji prowadzonych przez dr hab. Marlenę Jabłońską na kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją.

Głównym celem SPA Film Festival jest popularyzacja archiwistyki i zarządzania dokumentami. Filmy konkursowe powinny pokazywać tę pracę jako ważny kapitał społeczny, przydatny obywatelom czy badaczom. Do tegorocznej edycji wpłynęło 58 zgłoszeń z Azji, Europy i Ameryki Północnej, które spełniały kryteria konkursowe. Na posiedzeniu, po przeglądzie wszystkich zgłoszeń, jury SPA zdecydowało o trzech nominacjach w każdej z czterech kategorii:

  • Best Film explaining the relevance and importance of Archives and Records Management;
  • Best Film portraying the relevance and importance of Archives and Records Management;
  • Best Film using Humor to communicate about Archives or Records Management;
  • Best Film made by students.

Film Agnieszki Stępowskiej powalczy o tytuł najlepszego w ostatniej z tych kategorii. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 22 października 2019 r. podczas kongresu archiwów w Adelajdzie w Australii. Projekt bierze również udział w konkursie publiczności i będzie można na niego głosować na stronie organizatora od 18 sierpnia 2019 r.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji konkursu można znaleźć na stronie internetowej International Council on Archives.

Film Agnieszki Stępowskiej można zobaczyć tutaj.

pozostałe wiadomości