Rekrutacja – Architektura wnętrz
Nabór 2025/2026
Architektura wnętrz – II stopień
O przyjęcie mogą ubiegać się absolwenci studiów I stopnia w zakresie architektury wnętrz, wzornictwa lub studiów magisterskich w zakresie architektury, architektury i urbanistyki wzornictwa, scenografii.
Zasady kwalifikacji
- Przegląd portfolio (min. liczba punktów: 30, maks. 50)
Portfolio powinno zawierać:
– pracę dyplomową (licencjacką lub magisterską)
– prace dokumentujące zainteresowania artystyczne i projektowe
- Egzamin online dot. predyspozycji kandydata i motywacji do podjęcia studiów (min. liczba punktów: 10, maks. 50)
Kwalifikacja polega na analizie przesłanych przez kandydatów materiałów. Kandydat powinien wykazywać umiejętności w zakresie widzenia przestrzennego, rysunku odręcznego i technicznego, znajomość oprogramowania 3D oraz umiejętności w zakresie stosowania zasad ergonomii. Oprócz tego powinien wykazywać się umiejętnościami manualnymi, wrażliwością plastyczną i kreatywnością.
Komisja ustala dla jednostki kwalifikacyjnej 1 wynik punktowy w skali 0-50. Uzyskanie z portfolio poniżej 30 pkt. jest równoznaczne z niespełnieniem wymogów.
Komisja ustala dla jednostki kwalifikacyjnej 2 wynik punktowy w skali 0-50.
Uzyskanie z listu motywacyjnego poniżej 10 pkt. jest równoznaczne z niespełnieniem wymogów.
Z całego postępowania kwalifikacyjnego ustalany jest wynik punktowy w skali 0-100.
——-
Druga – uzupełniająca tura naboru na kierunek Architektura wnętrz II stopnia uruchomiona zostanie tylko wówczas, gdy nie zostanie wyczerpany limit przyjęć w pierwszej turze.
Architektura wnętrz – 5-letnie jednolite studia magisterskie o profilu praktycznym
O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają świadectwo dojrzałości lub równoważne, uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia w uczelniach wyższych każdego typu zgodnie z przepisami w tym zakresie obowiązującymi w kraju uzyskania świadectwa. Obowiązuje rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i wniesienie opłaty rekrutacyjnej – 150 zł.
Zasady kwalifikacji
- Przegląd portfolio w formie elektronicznej – kandydaci dołączają portfolio w systemie IRK (min. liczba punktów: 60, maks. 80
- Egzamin online dot. predyspozycji kandydata i motywacji do podjęcia studiów (min. liczba punktów: 10, maks. 20).
* Portfolio należy przesłać w jednym pliku pdf zatytułowanym „Nazwisko_Imię_portfolio” (można np. przygotować prezentację w PowerPoint i wyeksportować ją do pliku pdf). Poszczególne prace w pliku pdf muszą być ponumerowane i opisane: tytuł, technika, format, rok powstania.
Należy przesłać następujące prace:
– 2 kompozycje malarskie – format, tematyka i technika dowolna. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie zakomponowanie elementów na płaszczyźnie oraz zaprezentowanie swojej wrażliwości na kolor. Należy przesłać po jednym zdjęciu każdej z prac;
– 4 prace rysunkowe, w tym minimum jedna przedstawiająca człowieka, jedna przedstawiająca architekturę – format i technika dowolna. Oczekujemy rysunku konstrukcyjnego odwzorowującego prawidłowe proporcje postaci ( może to być szkic). Nie należy jednak zapominać o zaprezentowaniu własnej wrażliwości i temperamentu artystycznego. Należy przesłać po jednym zdjęciu każdej z prac;
– 1 kompozycja przestrzenna – wykonana z papieru lub tektury forma przestrzenna będąca odpowiedzią na jedno z podanych haseł: przegroda, rozproszenie, dystans, kierunek, upadek. Kompozycję należy wykonać z materiału w 1 kolorze, suma ogólnych wymiarów pracy nie powinna być mniejsza niż 60 cm ( np. 20 cm x 20 x 20 cm). Pracę należy sfotografować co najmniej w trzech ujęciach;
– 3 zadania sprawdzające wyobraźnię przestrzenną – ZADANIE 1 | ZADANIE 2 | ZADANIE 3
Komisja ustala wynik punktowy w skali 0-100, uzyskanie poniżej minimum określonego w tabeli z jednostki kwalifikacyjnej jest równoznaczne z niespełnieniem wymagań kwalifikacyjnych dla całego postępowania.