Kontaktul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń
tel.: (+48) 56-611-38-10
zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Nauki o Sztuce - Archiwum

zdjęcie

Nowa konferencja w CSW

VIII Konferencja sztuki nowoczesnej

więcej informacji

zdjęcie

Praktyki w jasogórskim klasztorze

Prace konserwatorskie i restauratorskie przy malowidłach z przedstawieniami Scen z życia i kultu błogosławionego Stanisława Oporowskiego na Jasnej Górze

więcej informacji

zdjęcie

do it / przepis na sztukę

28 czerwca 2019

Koło Naukowe Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu  zapraszają na wernisaż wystawy do it / przepis na sztukę, który odbędzie się 28 czerwca 2019 roku o godz. 18:00, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Wystawa będzie czynna od 28 czerwca do 7 lipca.

Projekt realizowany jest w ramach działalności studencko-doktoranckiego Koła Naukowego Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa, działającego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Opiekunem merytorycznym projektu jest dr hab. Tomasz de Rosset, prof. UMK. Aranżacja wystawy odbywa się pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Adaszewskiej.

Projekt nawiązuje do koncepcji „do it” Hansa Ulricha Obrista, znanego kuratora i krytyka sztuki. W 1993 roku rozpoczął dialog z artystami Christianem Boltanskim i Bertrandem Lavierem o procesie powstawania dzieł sztuki. Rozważali wówczas możliwość wystawy, która – jak stwierdził Obrist – „nigdy nie miałaby końca”. W ten sposób zrodził się projekt „do it” angażujący niezależnych kuratorów z całego świata. Polega na tworzeniu wystaw, których punktem wyjścia są instrukcje przygotowane przez artystów. Przepisy na dzieła zostały opublikowane w formie książkowej oraz na stronie e-flux. Każda następna wystawa stanowi nową interpretację instrukcji, wykonaną przez osoby, które nie są artystami.

W ramach wystawy w CSW planowana jest prezentacja dzieł powstałych według koncepcji znanych artystów, m.in. Yoko Ono i Juliusa Kollera.  

Zachęcamy do przyniesienia na wernisaż dowolnej czerwonej rzeczy, która uzupełni instalację Alison Knowles Homage to Each Red Thing.     

więcej informacji

zdjęcie

Kościół Pokoju w Jaworze bez tajemnic

Książka habilitacyjna dr Ulricha Schaafa

więcej informacji

zdjęcie

Seminarium w Mariance

Malowidła kościoła gotyckiego w Mariance.

więcej informacji

zdjęcie

Pożar Notre-Dame

Ogień zniszczył dachy katedry paryskiej

więcej informacji

zdjęcie

Zakład Kształcenia Artystycznego i Galeria Muz

Wystawa akwarel Zakładu Kształcenia Artystycznego IZiK

więcej informacji

zdjęcie

Seminarium Muzealnicze

więcej informacji

zdjęcie

„Anatomia człowieka”- wystawa rysunków w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Wystawa studentów kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki

więcej informacji