Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

OD 26.10 WYSTAWA NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW KONSERWATORSKICH

Zdjęcie ilustracyjne

Od 26 października 2023 r., od godz. 9.30 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oglądać można pokonkursową wystawę "Najlepsze dyplomy na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki w Polsce". Zapraszamy do Galerii Studenckiej ASAP w gmachu głównym ASP w Krakowie przy pl. Matejki 13, oraz do Galerii Cztery Ściany Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki przy ul. Lea 27-29. Wystawa czynna w dni powszednie w godzinach 10.00-18.00 do 25.11.2023 r.

Wystawa prezentuje nagrodzone i wyróżnione dyplomy w ramach drugiej edycji konkursu ,,Najlepsze dyplomy na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki w Polsce” dla absolwentów roczników 2020/21 i 2021/22, w którym III miejsce zajęła nasza absolwentka -  Joanna Gorzałczany, a wyróżnienie zdobyła obecna pracowniczka Daria Piasecka (wcześniej Maciąg). Więcej na ten temat pisaliśmy TU.

Kuratorzy pomocniczy wystawy:  dr hab. Sławomir A. Kamiński, prof. UMK (Toruń), dr Maciej Baran (Warszawa), dr hab. Michał Matuszczyk, prof. ASP (Wrocław).

Konkurs został zainicjowany przez cztery polskie uczelnie kształcące konserwatorów i restauratorów dzieł sztuki. Jego celem jest spotkanie w gronie środowiska naukowego, wspólne dyskusje i wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim ocena działalności artystyczno-naukowej absolwentów, interdyscyplinarności kierunku i podejmowanych przez dyplomantów wyzwań. 

pozostałe wiadomości