Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYDZIAŁOWA SALA 205 IMIENIA PROF. JÓZEFA FLIKA

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Adam Fisz

W czerwcu 2023 r. na Wydziale Sztuk Pięknych UMK odbywała się konferencja "Future of the Past - Conference on Innovative Research and Preservation of Cultural Heritage". Więcej na ten temat pisaliśmy TU.

W trakcie konferencji odbyło się uroczyste nadanie sali 205 w budynku Wydziału Sztuk Pięknych imienia Profesora Józefa Flika.

Podczas spotkania głos zabrali członkowie Rodziny Profesora: pani Regina Flik, pan dr Andrzej Jan Byrt, były ambasador Polski w Niemczech i  Francji, oraz prof. Elżbieta Basiul, jako inicjatorka przedsięwzięcia. Sala 205 jest pracownią dydaktyczną, w której studenci realizują prace artystyczne, m.in. kopie reprezentujące różne style i okresy historyczne. Profesor prowadził zajęcia w tej pracowni, a także wpływał na jej kształt i wyposażenie będąc wieloletnim kierownikiem Zakładu Technologii i Technik Malarskich.

Pani Regina Flik podczas symbolicznego otwarcia s. 205 imienia prof. Józefa Flika

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.