Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

JACX

Wystawa plakatów Jacka Staniszewskiego i koncert Jordan Reyne. 16 maja 2019 o godz. 18.00, Galeria S, ul. Mickiewicza121, Toruń.

Serdecznie zapraszamy na wystawę plakatów Jacka Staniszewskiego "JACX" w ramach 10 Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej "Plaster" w Toruniu oraz koncert nowozelandzkiej artystki Jordan Reyne. Kuratorką wydarzenia jest Dorota Chilińska.

Jacek Staniszewski ukończył studia na wydziałe grafiki użytkowej w ASP w Gdańsku w latach 1977/83. Obecnie mając stopień dr.hab. prowadzi autorską Pracownię Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki w ASP w Gdańsku.

Tworzę prace w których liczy się przede wszystkim emocja właściwie wyartykułowana pozbawiona przymilającego się designu. „Wizualny performance” to definicja właściwie oddająca fakt powstania i odbywania się zdarzeń według mojej wyobraźni. Nie zależy mi na komforcie widza bądź konesera mającego wgląd w mój koncept artystyczny. Rodzaj uczciwej surowości w podawaniu tematu bez upiększeń buduje według mnie silniejsze relacje z widzem. Przeżycie zastępuje kontemplację./ jacx

Jordan Reyne urodziła się w Nowej Zelandii i choć w 2005 roku artystka opuściła swoją ojczyznę, w jej muzyce wciąż czuje się tę potężną moc natury w której wyrastała. W jej utworach mieszczą się ogromne emocje, a celtycki wokal i gitara wypełniają przestrzeń, w taki sposób, że wokalistka brzmi jak cały zespół. Koncertowała m.in w Glastonbury (Wielka Brytania), Wave Gothic Treffen (Niemcy), New Zealand National Annual Gothic Ball (Nowa Zelandia). Jest autorką 11 płyt, jej wokal pojawia się również w ścieżkach dźwiękowych m.in. "Resident Evil 7" czy "Władcy Pierścieni."

Od kilku lat Jordan podróżuje po Europie, gdzie historia i ludzie niezwykle inspirują artystkę. Mieszkała w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a od jakiegoś czasu przebywa w Polsce.

pozostałe wiadomości