Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

Aleksandra Truchel-Treder – „Gdzie jestem?”

Zdjęcie ilustracyjne

 

Wystawa fotografii w związku z wszczęciem przewodu doktorskiego
Wernisaż: 15. 04. 2019r. godz. 18:00 Dom Muz ul. Poznańska 52
Czas trwania wystawy: 15-30. 04. 2019r.

W dniach 1-8. 04. 2019r. fotografie można obejrzeć w Pracowni Wspierania Rozwoju AIM przy ul. Polnej 100A

 

 

Aleksandra Truchel-Treder, urodzona w Toruniu, ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Inżynierii Lądowej na Politechnice Gdańskiej. Po studiach w 2007 r. rozpoczęła pracę w zawodzie architekta w rodzinnym biurze projektowym, z którym współpracuje do dziś. Od 2008r. związana z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK, gdzie obecnie prowadzi zajęcia z zakresu rysunku, podstaw projektowania i materiałoznawstwa w Pracowni Architektury Wnętrz.

Na co dzień projektuję architekturę i wnętrza. Prywatnie jestem mamą wrażliwego 6-latka, który sprawił, że zaczęłam inaczej patrzeć na świat, zwracać większą uwagę na nietypowe szczegóły, faktury, dźwięki, cienie, a przede wszystkim skrajne nastroje, które można przy ich pomocy wywołać. Zainspirowana odkrytą na nowo dziecięcą fantazją i małymi-wielkimi lękami, wykonałam serię fotografii wnętrza projektowanego przez siebie mieszkania, ale widzianego nietypowo - z perspektywy dziecka.

Bohaterem i przewodnikiem jest drewniana zabawka, Pinokio, postać poszukująca, kształtująca się, zadająca widzowi pytanie „Gdzie jestem?”.

 

pozostałe wiadomości