Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki
REKRUTACJA KONSERWATORÓW NA BLENDED INTENSIVE PROGRAM. KRÓTKI TERMIN!
Została otwarta rekrutacja na Blended Intensive Program "The clearing issues in conservation-restoration". Potrwa do 1 marca 2024 r. do godz. 12.00. Program przeznaczony dla studentów III-VI roku konserwacji.
Na warsztaty zaprasza Departament Konserwacji ESA SaintLuc w Liège. Warsztat poświęcony jest zagadnieniom innowacyjnych metod oczyszczania zabytkowych powierzchni malarskich. Odbywa się w Liege w dniach 22-27.03.2024. Warunkiem uczestnictwa jest bycie studentem III lub wyższego roku kierunku konserwacja dzieł sztuki oraz komunikacja w języku angielskim na poziomie B2+. Uczestnictwo w programie, po przeporwadzonej rekrutacji na zasadach analogicznych do wyjazdów na wymiany Erasmus+, uprawnia do dofinansowania. Zasady są opisane w aneksie nr 7 do KA131 2022 https://www.umk.pl/wspolpraca/erasmus-plus-2021-2027/studenci-studia/rekrutacja/.
Warsztaty organizowane są przez trzy spośród szkół konserwacji stowarzyszone w ramach ENCoRE: Escola das Artes Universidade Católica Portuguesa w Porto,Universitat Politècnica de València, Facultad de Bellas Artes, Dept. Conservación y Restauración de Bienes Culturales w Walencji i ESA SaintLuc w Liège. Dotyczyły będą aspektów zarówno etycznych, estetycznych, jak i technicznych związanych z usuwaniem wtórnych nawarstwień z różnego rodzaju zabytkowych obiektów. Uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, biorąc udział w wykładach, seminariach i ćwiczeniach. To okazja dla tych spośród nas, którzy nie mieli jeszcze możliwości zapoznania się z kwestiami fizykochemii oczyszczanych powierzchni i uwarunkowanego nią doboru substancji czyszczących, oczyszczania mechanicznego metodą soft particle blasting, czy stosowania żeli boraksowych do zapoznania się z tymi zagadnieniami w intensywnym trybie - bądź do usystematyzowana wiedzy i wymiany w międzynarodowym gronie kolegów.
Aplikując na program, należy złożyć do dziekanatu WSzP UMK do PIĄTKU 1 MARCA 2024 r. do godziny 12.00:
- formularz zgłoszeniowy (tradycyjny wniosek analogiczny do klasycznych wyjazdów w ramach programu Erasmus+);
- zaświadczenie (jeśli posiada) o znajomości języka;
- zaświadczenie o średniej ocen;
- list motywacyjny/CV.
Kryteria oceny wniosków w przypadku większej liczby kandydatów na jedno miejsce:
- średnia ocen ze studiów - do 40% (4,0-4,19 – 10%; 4,20-4,49 – 20%; 4,5 - 4,74 – 30%, 4,75-5,0 – 40%);
- potwierdzona znajomość języka obcego - do 30% (poziom B2 – 20%; poziom wyższy - 30%);
- dodatkowe osiągnięcia wykazane w CV, list motywacyjny - do 20%.