Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

LAUREAT MEDALU IM. TYMONA NIESIOŁOWSKIEGO

Zdjęcie ilustracyjne
Philipp Wendland, "1968", 2023, piórko szklane z tuszem,akryl i graffiti, 140x200

Z przyjemnością informujemy, że w roku 2024 Medal im. Tymona Niesiołowskiego został przyznany mgr. Philippowi Wendlandowi z Malarstwa za dyplom "1968" przygotowany pod kierunkiem prof. dr. hab. Ireneusza Kopacza (malarstwo) i dr. hab. Andrzeja Kałuckiego, prof. UMK (szkło). Medal ten, to honorowa nagroda przyznawana rokrocznie za najlepszy na Wydziale Sztuk Pięknych UMK dyplom artystyczny. GRATULUJEMY!

Na dyplom artystyczny składa zestaw trzech prac malarskich o wymiarach 140 x 200 cm i sześć obiektów ze szkła artystycznego. Prace malarskie wykonane zostały przy pomocy piórka szklanego, tuszu, farby akrylowej i graffiti na płótnie. Zamysł realizacji artystycznej powstał na początku pandemii, trudnego czasu, kiedy na przełomie lutego i marca 2020 roku, zamknięci w mieszkaniach, bezsilnie obserwowaliśmy na ekranach i wyświetlaczach to, co dzieje się wokół nas. Philipp Wendland, tworząc anonimowe potężne głowy, portrety – maski, wyrażając się poprzez konkretną formę i umieszczając je w enigmatycznej przestrzeni, pokazał wizerunek człowieka chroniącego się przed zagrożeniem, ukrytego pod maską.

Do 17 marca 2024 r. prace można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" w Toruniu na wystawie DYPLOM 2023. Zapraszamy!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.