Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WARSZTATY DLA DZIECI "ZAPYTAJ! KONSERWATORA"

Zdjęcie ilustracyjne

Czy w wieku 4-8 lat można wykazywać zainteresowania przyszłym zawodem? Na pewno warto poszukiwać w sobie ukrytych pasji i predyspozycji manualnych! Dobrze pokazały to warsztaty zatytułowane „Zapytaj! Konserwatora”. Odbyły się one dnia 20 stycznia 2024 roku z inicjatywy Fundacji Amicus Universitatis Copernici  w pracowniach Katedry Konserwacji-Restauracji Papieru i Skóry na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Praca z papierem mâché, kolorowankami-książeczkami, narzędziami konserwatorskimi typu pędzle, nożyczki, kleje…. okazała się być fantastyczną przygodą w warsztacie konserwatora papieru, która wciągnęła nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów. 

Z satysfakcją można było patrzeć na radość dzieci próbujących kleić, kompletować, naprawiać przedarte papiery czy zakręcać prasę introligatorską. Trudno było się oprzeć wrażeniu, że prace manualne bardzo spodobały się także opiekunom.

Warsztaty poprowadzili konserwatorzy papieru: Agnieszka Zięba oraz Tomasz Kozielec

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.