Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA "DYPLOM 2023"

Zdjęcie ilustracyjne

Wystawa najlepszych dyplomów obronionych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2023 roku rozpocznie się 15 lutego 2024 roku w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. W tym roku zaprezentujemy nagrodzone prace 38 osób z 7 kierunków studiów.

Wernisaż, połączony z uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień, odbędzie się 15 lutego 2024 r. (czwartek) według poniższego harmonogramu:

- o godz. 16.30 wręczenie nagród i wyróżnień w kinie Centrum CSW „Znaki Czasu” w Toruniu;

- o godz. 18.00 otwarcie wystawy w foyer CSW „Znaki Czasu” w Toruniu.

Wystawa trwa w dniach 15.02-17.03.2024.

Serdecznie zapraszamy absolwentki i absolwentów wraz z osobami towarzyszącymi, promotorki, promotorów, pracowniczki i pracowników Wydziału Sztuk Pięknych oraz wszystkie zainteresowane osoby na wernisaż wystawy i jej późniejsze zwiedzanie.*

*Autorki i autorzy prac wystawianych na wystawie DYPLOM 2023, jak również ich promotorki i promotorzy, a także osoby współtworzące wystawę od strony organizacyjnej, przez cały czas jej trwania mogą wystawę zwiedzać wielokrotnie bez konieczności zakupu biletu. Należy powołać się na imienną listę osób związanych z wystawą "DYPLOM 2023" dostępną w CSW.

Wystawa pod hasłem dostępności na wielu poziomach (widzenie, słyszenie, poruszanie się, rozumienie i czucie).

Osoby uczestniczące w wystawie

ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Wiktoria Ciułkowska, Roksana Dołkowska, Martyna Jeznach, Dominika Trzeciak

GRAFIKA: Agata Burzyńska, Kamil Jakóbiak, Elżbieta Janusz, Aleksandra Klóska, Magdalena Lipowiec, Julia Łuczak, Anita Rybacka, Katarzyna Słomiana, Paulina Stark

MALARSTWO: Mikita Antonchyk, Igor Datkiewicz, Agnieszka Gotowicz, Weronika Szymańska, Philipp Wendland

SZTUKA MEDIÓW I EDUKACJA WIZUALNA: Marta Bezrudczyk, Piotr Dankowiakowski, Jessica David, Olena Kozak, Anna Szczepaniak, Ewelina Szpakowska

KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI: Justyna Basta, Berenika Czerwonka, Katarzyna Dróżdż, Natalia Mazur, Karolina Migdał, Agata Rzeszotarska, Adriana Zakowicz

OCHRONA DÓBR KULTURY:  Joanna Kubasik, Michał Radtke, Natalia Borek, Ada Kokot, Jakub Małek

HISTORIA SZTUKI: Martyna Groth, Jakub Jankowiak

Kuratorka: Dorota Chilińska

Koordynatorki CSW: Matylda Hinc, Natalia Cieślak

Identyfikacja wizualna: Maria Szczodrowska, Radek Staniec

Realizacja wystawy: Wojciech Ruminski

Założeniem organizatorek wystawy Dyplom 2023 było rozszerzenie dostępności wydarzenia na wielu poziomach i zaprezentowania części prac osobom ze szczególnymi potrzebami, dlatego do większości prac artystycznych wykonana została audiodeskrypcja. Zadbaliśmy również o transkrypcję filmów dla osób niedosłyszących i głuchych. Z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych stworzyliśmy możliwość dotyku wybranych dzieł lub ich elementów. Na wystawie będzie też można zobaczyć i dotknąć matryce graficzne. W trakcie wystawy odbędą się warsztaty uwrażliwiające na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku z wykorzystaniem tyflografik. Naszym zamysłem było również stworzenie wystawy bardziej otwartej na osoby uczestniczące, dlatego w jej trakcie odbędą się profilowane oprowadzenia i warsztaty artystyczne: w języku angielskim, ukraińskim oraz oprowadzenie konserwatorskie.

 W galerii zdjęcia z Pracowni Serigrafii Katedry Grafiki UMK dokumentujące proces powstawania plakatów do wystawy (technika sitodruku).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.