Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

KOSMOS. XV EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU MEDALIERSKIEGO

Zdjęcie ilustracyjne

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wystawę czasową pn. „Cosmos XV INTERNATIONAL MEDALLIC PROJECT 2023 | Kosmos XV EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU MEDALIERSKIEGO”, której wernisaż odbędzie się 18 stycznia br. o godz. 17.00 w Piwnicy Gdańskiej Ratusza Staromiejskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Katedrę Architektury Wnętrz i Rzeźby Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Pomysłodawcą oraz koordynatorem całego projektu jest dr hab. Sebastian Mikołajczak, prof. UMK. Kuratorem z ramienia Muzeum Okręgowego w Toruniu jest Robert Żytkowicz.

Wernisaż wystawy: 18 stycznia 2024 r., godz. 17.00;

Termin: 19.01.2024 – 17.03.2024.

Projekt jest cyklicznym wydarzeniem adresowanym do artystycznych środowisk akademickich – profesorów i studentów szkół artystycznych, w których program dydaktyczny obejmuje zajęcia z zakresu medalierstwa i małej formy rzeźbiarskiej. Owoce projektu – prace medalierskie – prezentowane są w przestrzeni internetowej oraz w przestrzeniach wystawienniczych uczelni, galerii i muzeów na całym świecie. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja współczesnej sztuki medalierstwa i tendencji jej rozwoju oraz nawiązanie kontaktów i współpracy między ośrodkami akademickimi na całym świecie. W projekcie uczestniczyło 14 uczelni z dziewięciu krajów: Bułgarii, Chorwacji, Meksyku, Japonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Portugalii i Polski oraz grupa artystów z Medialia Rack and Hamper Gallery w Stanach Zjednoczonych. Łącznie 168 osób wymieniło się swoimi artystycznymi doświadczeniami i przemyśleniami w interpretacji tematu „Kosmos”.

Na wystawie swoje prace prezentują wykładowcy oraz studenci naszego wydziału: Alicja Majewska, Katarzyna Adaszewska, Krzysztof Mazur, Grzegorz Maślewski, Sebastian Mikołajczak, Maciej Wierzbicki, Paweł Otwinowski, Bartłomiej Schmidt, Joanna Kaźmierska, Zofia Pogoda, Ola Woś, Natalia Drzewiecka,  Aleksandra Furgała, Natalia Masłowska.

Link do wystawy: https://muzeum.torun.pl/aktualnosci/swiatowa-sztuka-medalierska-w-ratuszu-staromiejskim/

Link do projektu: https://kawir.umk.pl/projekt-medalierski/cosmos/

pozostałe wiadomości