Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ODZNACZENIE PREZYDENTA TORUNIA DLA NASZEJ STUDENTKI

Prezydent Torunia wręcza studentce medal. Obok studentki stoi drugi wyróżniony
Iza Karaszewska, studentka Wydziału Sztuk Pięknych i laureatka wyróżnienia, odebrała medal z rąk prezydenta Torunia fot. Agnieszka Bielecka/UMT

Medal Honorowy Thorunium w dziedzinie kultury trafił w ręce Izy Karaszewskiej, studentki drugiego stopnia sztuki mediów i edukacji wizualnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. To najwyższe odznaczenie prezydenta Torunia, które przyznawane jest osobom szczególnie zasłużonym dla miasta.

Zgodnie z tradycją uroczystość wręczenia medali Thorunium miała miejsce podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej. W tym roku, oprócz studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, wyróżnienie otrzymał również dr Jacek Gessek, kardiolog i muzyk.

Iza Karaszewska specjalizuje się w ilustracji wektorowej. Fascynacja tą techniką wywodzi się z zamiłowania do płaskich form i czystych kolorów. Artystka zainspirowana budynkiem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki oraz zafascynowana architekturą swojego rodzinnego miasta postanowiła wybrać kilka budowli i przedstawić je w syntetycznej i zgeometryzowanej formie grafik wektorowych. Laureatka ma na swoim koncie już kilka wystaw, w tym indywidualną.

Nowy rok Toruń tradycyjnie wita Prezydencką Galą Noworoczną, na której ogłaszane są nazwiska laureatów medali Thorunium
fot. Agnieszka Bielecka/UMT

Więcej informacji

pozostałe wiadomości