Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA DYPLOM 2023 Z WIĘKSZĄ DOSTĘPNOŚCIĄ

Zdjęcie ilustracyjne

Najbliższa wystawa Dyplom 2023 będzie zaprojektowana tak, by w jak największym możliwym stopniu zapewnić komfort uczestnictwa w niej osobom ze szczególnymi potrzebami. Stąd, w Centrum Sztuki Współczesnej grupa studencka zaangażowana w budowanie dostępności wystawy Dyplom 2023, odbyła warsztaty uwrażliwiające.

Szkolenie poprowadziły Sylwia Drozdowska i Krystyna Borkowska – specjalistki i konsultantki, działające od wielu lat w obszarze zwiększania dostępności wydarzeń kulturalnych. Celem warsztatów było rozwijanie wrażliwości, a także poznawanie zasad i wskazówek, które pozwalają zwiększyć grupę odbiorców sztuki. 

W lutym i marcu w Centrum Sztuki Współczesnej będzie można zobaczyć najlepsze dyplomy powstałe w 2023 roku na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W tym roku zespół kuratorski podjął dodatkowe działania mające na celu zwiększenie szeroko pojętej dostępności wystawy i rozszerzenie grupy odbiorców w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej. Z myślą o osobach niedowidzących powstaną między innymi audiodeskrypcje prac. Wykonane zostaną w ramach zajęć prowadzonych przez dr hab. Barbarę Kaczorowską z Katedry Edukacji Wizualnej i Badań nad Sztuką.

W prace nad budowaniem dostępności architektonicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej włączy się również zespół Centrum Sztuki Współczesnej oraz uniwersytecki Zespół Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.