Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

DYPLOM 2018 najlepsze dyplomy artystyczne

Zdjęcie ilustracyjne

Tegoroczna wystawa wyróżnionych dyplomów artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych została zorganizowana we współpracy z toruńską Fundacją Tumult. W przestrzeniach galerii zobaczymy wyróżnione dyplomy z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, grafiki, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, malarstwa oraz rzeźby. Wręczone zostaną główne nagrody i wyróżnienia. Kuratorem wystawy jest dr hab. Grzegorz Maślewski. Identyfikację wizualną wystawy oraz projekt katalogu Instytutu Artystycznego przygotował dr hab. Nikodem Pręgowski.

 

„Wystawa dyplomów to ostatni element łączący studenta z uczelnią, a zarazem próba generalna wejścia w świat sztuki. Absolwent to ten, który doszedł do końca wybranego programu edukacji i równocześnie ten, który się uwalnia. Moment odchodzenia i uwalniania wstrzymany zostaje na czas wystawy dyplomowej, na której dzieło wystawione na publiczny pokaz podlega już innemu porządkowi. Powinna to być realizacja na tyle dojrzała i samodzielna, by nie pozostawić wątpliwości, że jej autorka, autor rzeczywiście doprowadzili do końca pewien etap kształcenia i są gotowi do wejścia w zupełnie nową sytuację. Nie mam wątpliwości, że młodzi artyści, zgodnie z sentencją Lawrence‘a Weinera „o wiele rzeczy za dużo by zmieścić w tak małym pudełku” , rozpoczęli już proces uwalniania nagromadzonych podczas studiów wiedzy, doświadczeń i emocji, a dzieła dyplomowe są tego najlepszym dowodem.” Fragment wstępu do katalogu I.A. autorstwa dr Małgorzaty Jankowskiej

 

W tegorocznej edycji dyplomów artystycznych wydziału medal im. Tymona Niesiołowskiego otrzymała Laura Szkatulska z kierunku rzeźba za pracę "Martwa natura". Promotorem jest dr hab. Grzegorz Maślewski. GRATULACJE!

 

Medal Janusza Boguckiego przyznawany na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych został przyznany Paulinie Broma za pracę „Sciana”. Promotorem jest dr hab. Elżbieta Jabłońska, prof. UMK. GRATULACJE!

 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.