Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

DYPLOM 2018 najlepsze dyplomy artystyczne

Zdjęcie ilustracyjne

Tegoroczna wystawa wyróżnionych dyplomów artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych została zorganizowana we współpracy z toruńską Fundacją Tumult. W przestrzeniach galerii zobaczymy wyróżnione dyplomy z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, grafiki, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, malarstwa oraz rzeźby. Wręczone zostaną główne nagrody i wyróżnienia. Kuratorem wystawy jest dr hab. Grzegorz Maślewski. Identyfikację wizualną wystawy oraz projekt katalogu Instytutu Artystycznego przygotował dr hab. Nikodem Pręgowski.

 

„Wystawa dyplomów to ostatni element łączący studenta z uczelnią, a zarazem próba generalna wejścia w świat sztuki. Absolwent to ten, który doszedł do końca wybranego programu edukacji i równocześnie ten, który się uwalnia. Moment odchodzenia i uwalniania wstrzymany zostaje na czas wystawy dyplomowej, na której dzieło wystawione na publiczny pokaz podlega już innemu porządkowi. Powinna to być realizacja na tyle dojrzała i samodzielna, by nie pozostawić wątpliwości, że jej autorka, autor rzeczywiście doprowadzili do końca pewien etap kształcenia i są gotowi do wejścia w zupełnie nową sytuację. Nie mam wątpliwości, że młodzi artyści, zgodnie z sentencją Lawrence‘a Weinera „o wiele rzeczy za dużo by zmieścić w tak małym pudełku” , rozpoczęli już proces uwalniania nagromadzonych podczas studiów wiedzy, doświadczeń i emocji, a dzieła dyplomowe są tego najlepszym dowodem.” Fragment wstępu do katalogu I.A. autorstwa dr Małgorzaty Jankowskiej

 

W tegorocznej edycji dyplomów artystycznych wydziału medal im. Tymona Niesiołowskiego otrzymała Laura Szkatulska z kierunku rzeźba za pracę "Martwa natura". Promotorem jest dr hab. Grzegorz Maślewski. GRATULACJE!

 

Medal Janusza Boguckiego przyznawany na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych został przyznany Paulinie Broma za pracę „Sciana”. Promotorem jest dr hab. Elżbieta Jabłońska, prof. UMK. GRATULACJE!

 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć