Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

MIĘDZYNARODOWE TRIENNALE GRAFIKI W SOFII

Zdjęcie ilustracyjne

5 grudnia2023 r. w Galerii Związku Bułgarskich Artystów UBAw Sofii otwarto wystawę w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki  - "Ninth International Triennial of Graphic Arts. Sofia 2023 Bułgaria". Decyzją międzynarodowego jury dr Ewelina Kołakowska z Katedry Technologii i Technik Sztuk Plastycznych została nagrodzona CIEC Foundation Award. Gratulujemy!

Na wystawie pokonkursowej, do 31grudnia 2024 r. oglądać można 600 prac 250 artystów, w tym z naszego Wydziału - dr Eweliny Kołakowskiej, dr. Jakuba Jaszewskiego, dr Martyny Rzepeckiej.

Więcej: https://www.facebook.com/SofiaPrintArtTriennial;
https://sbh.bg/en/forums/the-international-triennial-of-graphic-arts-sofia-2023/19/44

Międzynarodowe Triennale Grafiki w Sofii to forum prezentujące aktualne trendy i osiągnięcia we współczesnej grafice, o 29-letniej historii, w trakcie której w Bułgarii pokazano tysiące prac graficznych autorów z ponad 40 krajów świata. Organizowane jest od 1995 roku przez Związek Bułgarskich Plastyków i do dziś jest ważną przestrzenią spotkań nie tylko bułgarskich, ale i zagranicznych twórców. Rejestruje i odzwierciedla zachodzące w sztuce procesy, przedstawia artystów światowej sławy i oddaje głos młodemu pokoleniu twórców.

Ewelina Kołakowska, 04120, 2020, grafika, intaglio, 100x50cm; Ewelina Kołakowska, 51219, 2019, grafika, intaglio

Źródła zdjęć w galerii: https://sbh.bg/

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.