Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

GRAFICY NA "IOSIF ISER" W RUMUNII

Zdjęcie ilustracyjne

Prace trzynastu graficzek i grafików związanych z  Wydziałem Sztuk Pięknych UMK zaprezentowane zostaną na The ”IOSIF ISER“ International Contemporary Engraving Biennial Exhibition w Muzeum Sztuki w Ploeszti w Rumunii. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia 2023 r. o godz. 17.00.

Wystawa prezentowana jest do końca marca 2024 r. To już 15. edycja międzynarodowego konkursu, zapoczątkowanego w 1990 r.,  gromadzącego i ukazującego poczynania graficzne twórców z całego świata.
Z Katedry Grafiki UMK prace prezentują: dr hab. Tomasz Barczyk, prof. UMK, dr hab. Agata Dworzak-Subocz, prof. UMK, dr hab. Marek Zajko, prof. UMK, dr Oksana Budna-Kaczor, dr Piotr Czyż. Z Katedry Rysunku UMK: dr Martyna Rzepecka. Absolwenci: mgr Jagoda Jaworska, mgr Dawid Ławicki, mgr Agata Burzyńska, mgr Elżbieta Janusz. Studenci kierunku Grafika: Alicja Gizińska, Tomasz Lingo, Antonina Szczerbińska.
                   Praca Agaty Dworzak-Subocz
 
W galerii zaprezentowane są grafiki pozostałych uczestników wystawy z Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.