Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

TORUŃSCY GRAFICY Z NAGRODAMI

Zdjęcie ilustracyjne

Miło nam poinformować o sukcesie toruńskich grafików na XIII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie. PIERWSZĄ NAGRODĘ otrzymał dr hab. Tomasz Barczyk, prof. UMK, a WYRÓŻNIENIA: dr hab. Michał Rygielski, prof. UMK i doktorantka mgr Jagoda Jaworska. Na wystawie znalazły się również prace dr Martyny Rzepeckiej i mgr. Dawida Ławickiego. Gratulujemy!

Dr hab. Tomasz Barczyk odbiera nagrodę; fot. Polska Press, źródło zdjęcia: https://olsztyn.naszemiasto.pl
 
Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego jest konkursem organizowanym przez BWA w Olsztynie w cyklu czteroletnim, nieprzerwanie od 1975 roku. Jest to ważne wydarzenie w środowisku artystów grafików, umożliwiające artystom konfrontację swoich osiągnięć w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim. Wystawa pokonkursowa prezentuje najnowsze prace powstające w technice drzeworytu i linorytu. Dla uczestniczących w niej artystów stanowi okazję do obserwacji różnych postaw artystycznych, odmiennego spojrzenia na warsztat, poetykę i możliwości, jakie niesie ze sobą posługiwanie się klasycznymi metodami graficznymi. Jest to zawsze spotkanie ożywcze i inspirujące. Publiczności natomiast daje możliwość śledzenia procesów zachodzących w grafice współczesnej.
 
Wystawę można oglądać do 24 grudnia 2023 r. w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie.
 
Wydarzenie na stronie organizatora TU.
Informacja w mediach TU.
Źródła zdjęć w galerii: https://olsztyn.naszemiasto.pl; https://www.facebook.com/grafikaumk/.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.