Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA GRAFIK MICHAŁA RYGIELSKIEGO

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do Galerii Pracowni nr 6 Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych (ul. Krakowskie Przedmieście 5, Warszawa) na wystawę dr. hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK pt. "Grafiki".

Od autora: W grafice chcę zatrzymać odczucia i wrażenia jakich czasem doświadczam. Życie jest dla mnie rodzajem wektorowej podróży (od-do), która biegnie niosąc z sobą różne sytuacje. Wszystkie są związane z jakimś: miejscem, czasem, atmosferą, ludźmi. Wywołując większe lub mniejsze wrażenie, zapadają w pamięć lub naturalnie pozostają zapomniane. Moje grafiki są próbą ich zapisu, czymś w postaci losowego subiektywnego dziennika, w którym używam języka techniki wypukłodruku. To zapis prowadzony bez planu, na zasadzie wewnętrznego impulsu. W większości prac inspiracją jest szeroko pojęta natura i sytuacje, które w niej zachodzą. Powstałe cykle to: Powidoki pejzażu, Zapiski z Indonezji (małe formy), Wspomnienia z Indonezji i obecnie kontynuowany - Projekt ART-zheimer - odnoszący się do osobistych doświadczeń, związanych z kruchością i ulotnością pamięci, która może dotknąć każdego.
 
Michał Rygielski. Urodzony 1967 w Gdańsku. Dyplom z grafiki w pracowni wypukłodruku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu u prof. Józefa Słobosza w 1993 roku. Od 1995 roku zatrudniony na macierzystej uczelni, na której pracuje do chwili obecnej. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym. Autor 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Udział w ponad 150 wystawach zbiorowych pokonkursowych i środowiskowych. Kilkukrotnie nagradzany.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.