Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ABSOLWENTKA NAGRODZONA W KONKURSIE "NAJLEPSZY DYPLOM WNĘTRZA"

Zdjęcie ilustracyjne

Rozstrzygnięta została trzecia edycja konkursu „Najlepszy Dyplom WNĘTRZA”, w którym udział brały dyplomowe prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie obronione w latach 2021–2023. Spośród nominowanych do finału i publikowanych na łamach A&B projektów wybrano trzy najlepsze. Miło nam poinformować, że jury trzecią nagrodę przyznało Marii Drozd, absolwentce kierunku Architektura wnętrz z 2021 roku, za dyplom „Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie. Reinterpretacja przestrzeni szkolnej” przygotowany pod kierunkiem dr. hab. Grzegorza Maślewskiego, prof. UMK i Aleksandry Truchel. Gratulujemy!

Celem projektu Marii Drozd było zaproponowanie autorskich rozwiązań przestrzennych, które pomogłyby stworzyć bardziej przyjazne dla uczniów miejsce. Projekt łączy architekturę wnętrz z elementami rzeźbiarskimi, zabawą formą i odważną kolorystyką. Nagrodzony projekt może pomóc kształtować poczucie estetyki i pobudzać kreatywność uczniów.

Autorka pisze: W projekcie zależało mi na tym, aby na korytarzach można było odpocząć, zjeść posiłek lub odrobić szkolne zadania. Na jednym z korytarzy umieściłam drewnianą konstrukcję, w której umieściłam siedziska. Na korytarzach prowadzących do sal lekcyjnych zaprojektowałam platformy ze stolikami. Dzieci mogą wygodnie spędzać tutaj przerwy. Projekt zakłada zerwanie z tradycyjnym układem sali lekcyjnej. Ławki, zamiast stać równolegle, układają się w serpentyny; stolik nauczyciela jest wtopiony w ich układ. Ławki zaprojektowane są w sposób umożliwiający w każdej chwili podzielenie ich na pojedyncze stoliki. Czytelnia to w moim projekcie ogromna przestrzeń z wyraźnym podziałem na dwie strefy: strefę pracy przy stolikach oraz strefę swobodnego czytania, odpoczynku. Chciałam, aby czytelnia była miejscem skupienia i wyciszenia.

Więcej: https://www.architekturaibiznes.pl/wyniki-3-edycji-konkursu-najlepszy-dyplom-wnetrza,30592.html

pozostałe wiadomości